نتایج جستجو برای عبارت :

سید سجاد خلیلے سالروز شهادت

بالاخره پس از تلاش های فراوان موفق به کسب اجازه فرماندهان سپاه برای اعزام شد اما از آن جایی که تولد فرزند شهید نزدیک بود، فرمانده سپاه گیلان نام سجاد طاهری نیا را از کاروان اعزامی حذف کرد. وقتی سجاد از حذف نامش خبردار شد به شدت ناراحت شد و حتی با التماس و گریه و زاری همسر و سپس فرمانده اش را راضی کرد تا اعزامش به تاخیر نیفتد و در تهایت هم با همان کاروان راهی سرزمین شام شد. 
مناسبت مرتبط: سالروز شهادت
zakhmiyan_eshgh
سالروز شهادت حضرت امام محمد باقر علیه‌السلام تسلیت باد

حضرت امام محمد باقر علیه‌السلام در روز جمعه اول ماه رجب سال پنجاه و هفت هجری قمری در مدینه طیبه متولّد شد. 
   حضرت امام باقر علیه‌السلام در جریان نهضت امام حسین علیه‌السلام همراه جدّش به کربلا آمد. درآن وقت سه سال و نیم از عمر شریفش گذشته بود. 
   آن حضرت علیه‌السلام پس از امام سجاد علیه‌السلام حدود نوزده سال امامت و رهبری شیعیان را به عهده داشت و در روز دوشنبه هفتم ذیحجه سا
روایتی از رشادت مدافع حرم شهیدسیدسجاد خلیلی در عقب آوردن جنازه شهید بواس از زبان یکی از همرزمانشان 
 « من با موتور راه افتادم وسط راه، با خمپاره بارانی که بر سرمان می ریختند  زمین خوردم و پایم آسیب دید تویوتا نگه داشت سیدسجاد پرید پایین و چفیه اش را به پایم بست بعد هم خودش پرید عقب تویوتا و جایش را جلوی ماشین ، به من داد با رسیدن به خط، سیدسجاد، پیشقدم شد و جلو رفت بواس و برادری از لشکر فاطمیون شهید شده بودند دشمن با تانک و نفربر لحظه به لحظه
نماهنگ شهادت امام موسی کاظم

کسی که روح الامین است طایر حرمش
هجوم حادثه بر هم زد آشیانش را
به حبس و بند و شهادت اگر چه راضی شد
به جان خرید بلا‌های شیعیانش را...
شهادت امام موسی کاظم (ع) تسلیت باد.
چشم گردون در عزای موسی جعفر گریست
دیده خورشید بر آن ماه خوش منظر گریست
او که خود مظلوم و در بند ستمگر بود اسیر
بر غریبی شهید کربلا یک سر گریست
شهادت امام موسی کاظم (ع) تسلیت باد.
فردا که هر کسی به شفیعی برد پناه
چشم تمام خلق به موسی بن جعفر است
شهادت امام
سالروز شهادت امام رضا (ع) تسلیت باد

حضرت امام رضا (ع) در سال 148 هجری قمری در شهر مدینه دیده به جهان گشودند و در آخرین روز  ماه صفر سال 203 هجری قمری به شهادت رسیدند.دوران حیات و امامت حضرت امام رضا (ع)، دوران اوج‌گیرى گرایش مردم به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و گسترش پایگاه‌هاى مردمى خاندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است.با اوج‌گیری تمایلات مردم به امام هشتم شیعیان جهان (ع)، مامون خلیفه عباسی با دسیسه چینی، ایشان را مسموم و شهید کردند.مردم ایران اسلامی
درود بیکران خداوند بر فاطمه (س) که بهجت قلب و نور چشم رسول (ص) و عزیزترین انسان ها در پیشگاه او بود؛ وجودی که نور پیامبر(ص) سراسر او را احاطه نموده بود و از جهت شبیه ترین مردم در رفتار و کردار به رسول خدا بود. فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت زهرا (س) تسلیت باد.

طرحی مصرع: ایک ہے خطبہ زینب کا اور اک خطبہ سجاد کا ہے
ایسا نگاہ خالق میں رتبہ والا سجاد کا ہےکعبہ منا اور مروہ صفا سب کچھ ورثہ سجاد کا ہے
یوں تو عبادت میں حیدر کا کوئی نہیں ثانی لیکنسجدہ گذاروں کا.سید بس نام ہوا سجاد کا ہے
نہج بلاغہ ایک تجلی جیسے ذات حیدر کیایسے زبور آل احمد اک جلوہ سجاد کا ہے
ان کاصحیفہ پڑھ کے خدا کی آپ رضا پا سکتے ہیںیعنی وہاں بھی جو چلتا ہے وہ سکہ سجاد کا ہے
حمد خدا اور نعت نبی کا کیف تو پائے گی ہی زباںمیرے لبوں پر سانجھ سویرے ذ
امام سجاد
مشخصاتی درباره ایشان
نام : علی
لقب : سجاد ، زین العابدین
کنیه : ابو محمد
مقام : امام چهارم
نام پدر : حسین
نام مادر : شهربانو
تاریخ ولادت : 5 شعبان
سال ولادت : 38 هجری قمری
محل ولادت : مدینه
مدت امامت : 35 سال
مدت عمر شریف : 57 سال
تاریخ شهادت : روز 12 یا 25 محرم الحرام
سال شهادت : 95 قمری
محل شهادت : مدینه منوره
سبب شهادت : به تحریک هشام مسموم شد
محل دفن : قبرستان بقیع
نام قاتل : هشام بن عبدالملک
تعداد فرزندان : 11 پسر و 4 دختر
خلیفه زمان ولادت : امام علی
خ
88/8/8 را خاطرتون هست مصادف شده بود با سالروز ولادت امام هشتم یعنی امام رضای عزیزمون
2 روز دیگه 98/8/8 هم تقارن جالبی داره 
- روز بعد از سالروز شهادت امام رضا هست
- روز چهارشنبه است که چهارشنبه ها روز این امام بزرگوار و فرزند بزرگوارشون امام جواد و امام هادی و پدر بزرگوارشان امام موسی کاظم است.
در
روزهای پایانی ماه صفر و در آستانه سالروز شهادت امام رضا(ع) کاروان‌های
پیاده زائران آستان مقدس رضوی از مسیرهای مختلف در حال رسیدن به سمت مشهد
مقدس هستند تا در سالروز شهادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در جوار بارگاه
مطهر ایشان به عزاداری و سوگواری بپردازند.

معرفی کتاب به مناسبتکتاب کودک : مژده گل؛ داستان‌هایی از زندگی امام سجاد (ع)؛ جلد ششمنویسنده : محمود پور وهاب
«داستان‌هایی از زندگی امام سجاد (ع)» جلد ششم از مجموعه‌ی مژده‌ی گل نوشته‌ی محمود پوروهاب و به تصویرگری حامد زاهد است. این کتاب داستان‌هایی از زندگی امام سجاد (ع) را به زبانی شیرین و جذاب برای کودکان و نوجوانان بیان می‌کند.
روز نیمه ماه شوال سالروز وقوع جنگ احد شهادت حضرت حمزه سید الشهداء وجمعی از شهداء احد تسلیت باد
در سال سوم هجری جنگ احد در دامنه کوه احد واقع شد ودر اثر عدم اطاعت از رسول خدا پیروزی به شکست منجر شد وخیلی به شهادت رسیدند من جمله حضرت حمزه عموی پیامبر صلی الله علیه وآله
روایت خواندنی {شهید مدافع حرمی که همنام عموی شهیدش است}
 عمو و برادرزاده ای  با یک نام : محمد ؛ با یک نام خانوادگی : تاج بخش...عمو و برادرزاده ای که هیچوقت همدیگر را ندیده اند اما هردو یک راه رفته اند، دریک مسیر قدم برداشته اند و نصیب هر دو هم شهادت بوده. یکی ، 29 سال پیش در جزیره مجنون شهید شده و حالا همه او را با عنوان آخرین شهید دفاع مقدس گتوند می شناسند و دیگری ، در مهلکه تدمر ، در حمله بی رحمانه نیروهای تکفیری در سوریه آسمانی شده و حالا همه او ر
حق خداوند متعال
گزیده‌ای از رسالهٔ حقوق امام سجاد علیه‌السلام امروز سالروز شهادت یادگار کربلاست. مبارز خستگی‌ناپذیری که با درایت خود، راه‌‌ها را می‌شناسد و با تدبیر تمام، آن‌ها را به‌سوی حقیقت می‌پیماید. امام سجاد علیه‌السلام در طول عمر بابرکت خویش، به‌خصوص پس از شهادت پدر بزرگوارشان، در خفقانی که کسی را یارای سخن‌گفتن نبود، با تدبیر و درایت ستودنی به ارشاد جویندگان حقیقت پرداخت. امروز بخشی از آموزه‌های آن حضرت در قالب ادعیهٔ مو
حق خداوند متعال
گزیده‌ای از رسالهٔ حقوق امام سجاد علیه‌السلام امروز سالروز شهادت یادگار کربلاست. مبارز خستگی‌ناپذیری که با درایت خود، راه‌‌ها را می‌شناسد و با تدبیر تمام، آن‌ها را به‌سوی حقیقت می‌پیماید. امام سجاد علیه‌السلام در طول عمر بابرکت خویش، به‌خصوص پس از شهادت پدر بزرگوارشان، در خفقانی که کسی را یارای سخن‌گفتن نبود، با تدبیر و درایت ستودنی به ارشاد جویندگان حقیقت پرداخت. امروز بخشی از آموزه‌های آن حضرت در قالب ادعیهٔ مو
امام علی بن حسین بن علی بن ابیطالب علیه السلام مشهور به سجاد, چهارمین امام شیعیان بنا به قولی مشهور, در پنجم شعبان سال ۳۸ هجری قمری متولد شد و در ۱۲ محرم سال ۹۵ هجری قمری به دست ولید بن عبدالملک به شهادت رسید
حضرت امام زین العابدین علیه السلام
امام علی بن حسین بن علی بن ابیطالب علیه السلام مشهور به سجاد، چهارمین امام شیعیان بنا به قولی مشهور، در پنجم شعبان سال ۳۸ هجری قمری متولد شد و در ۱۲ محرم سال ۹۵ هجری قمری به دست ولید بن عبدالملک به شهادت
برادر من کسی بود که وقتی صبح های زود به سرکار می رفت و دیر وقت به خانه  بر می گشت برای اینکه اهالی محل آزار نبینند، موتورش  را در کوچه روشن نمی کرد، موتور را سر کوچه می برد و بعد روشنش می کرد، برادر من کسی بود که برای امنیت و آرامش  مردم ارزش قائل بود و همین ارزش بود که او را به درجه شهادت نائل کرد، آن وقت عده ای نه تنها آرامش مردم برایشان مهم نیست  بلکه برای یک لحظه شادی دست به هر کاری می زنند حتی از بین بردن جان و زندگی دیگران.
شهید هادی جوان‌دل
سجاد دیرمینا بازیگر سینما و تلویزیون ایران است که از مهم‌ترین آثار سجاد دیرمینا می‌توان به بازی در سریال‌های سایه بان و دلدار اشاره کرد. در این بخش از بیتوته بیوگرافی سجاد دیرمینا را به همراه عکس‌های او دنبال کنید.

بیوگرافی سجاد دیرمینا

ادامه مطلب

شهید مصطفی رشیدپور در تاریخ یکم شهریور ماه سال 1347 دیده به جهان گشود و از سن 16 سالگی در سال 1362 به جبهه عازم شد. این دلیرمرد در بیشتر عملیات‌ها مناطق عملیاتی در دوران دفاع مقدس حضور فعال داشت به طوری که در عملیات‌هایی همچون خیبر، بدر، والفجر 8، کربلای 4، کربلای 5، نصر 4، نصر 8 و والفجر 10 حضور یافت. شهید مصطفی رشید‌پور در بهمن سال 1394 در آزادسازی دو شهر شیعه‌نشین نبل و الزهرا در سوریه مجروح شد و پس از تحمل چند ماه درد و رنج مجروحیت سرانجام در روز
فرزندم مشکلی داشت که باید حتما عمل میشد و به هر کس که میگفتم پول نیاز دارم کسی نتونست کمکی بهم بکنه. خیلی دلم گرفته بود. صبح ابوالفضل را دیدم، گفت: چی شده خیلی ناراحتی؟! جریان مشکلم را برایش تعریف کردم گفت :توکلت به خدا باشه حل میشه... بعد ازظهر شهید بزرگوار تماس گرفت گفت پول جور شده...الان که میبینم فرزندم در سلامتی کامل هستش، متوجه شدم که شهدا همینطوری شهید نشدن، اونا ویژگیهای خاصی از جمله بخشندگی و دل رئوف داشتن و خداوند به دل پاکشون نگاه میک
باید به فائزه، به نازنین، به سجاد یا به رویا بگم؟ سجاد تقریبا از درک مسائل انسانی من خارجه. و متوجه نمی‌شه چی می‌گم. شاید هم مشکل از من باشه - من متوجه نمی‌شم که سجاد داره چی می‌گه.
از مبارزه کردن با شمشیر، در زمونه و زمین تفنگدارها خسته شدم.
از دیابت داشتن‌ام، از لکنت‌ام، از قرص‌های اعصابی که می‌خورم خسته شدم.
مشکلات زندگی و پول و ... هم هستن ولی واقعا خیلی برام مهم نیستن. به کمک هوش‌ام از پس همه اونا بر میام. ولی اینا دارن اذیت‌ام می‌کنن..
در واجباتش هیچ گاه تاخیر نمی کرد و خود را ملزم به اجرای مستحبات کرده بود
فراموش نمی کنم آخرین باری که به مشهد آمد ماه رمضان بود، وقتی که روزه خواری مردم را می دید به من می گفت: (( خداوند آنقدر مهربان است که در ماه روزه به مردم فرصت داده است که اگر مشکلی داشته و نتوانستند روزه بگیرند در انذار نباید روزه بخورند و حرمت خداوند را بشکنند)) از این مسئله خیلی ناراحت بود و روحیه او را در این مدت خراب کرده بود.
شهید مدافع حرم 
سید مهدی جودی ثانی
سالروز شها
سجاد افشاریان نویسنده، بازیگر و طنزپرداز ایرانی است که از آثار بازیگری او می‌توان به نجوا و برادر جان اشاره کرد. در ادامه بیوگرافی سجاد افشاریان و گزیده‌ای از مصاحبه‌اش را به همراه عکس‌های جدید او دنبال کنید.
گزیده‌ای از بیوگرافی سجاد افشاریان
نام کامل: سجاد افشاریان
تاریخ تولد: 31 فروردین 1364
محل تولد: شیراز
زمینه فعالیت: نویسنده، بازیگر، کمدین
تحصیلات: کارشناسی ادبیات نمایشی
وضعیت تاهل: متاهل

عکس‌های سجاد افشاریان

ادامه مطلب
او ایستاد پای امام زمان خویش ...
 ۸ فروردین ماه سالروز شهادت مدافع حرم " آزاد خشنود کوهنجانی " گرامی باد

۸ فروردین ماه سالروز شهادت مدافع حرم " ابوذر فرح بخش " گرامی باد

۸ فروردین ماه سالروز شهادت مدافع حرم " قدرت الله عبودی " گرامی باد
@modafeonharem
شهید امیر کاظم‌ زاده
متولد ۱۴ اسفند سال ۱۳۶۱ 
محل تولد  تهران 
 برای دفاع از حریم اهل بیت (ع) به سوریه رفت و در تاریخ ۱۱ خرداد سال ۱۳۹۲ به شهادت رسید
شهادت
این شهید که هنگام شهادت 29 سال سن داشت، در عملیات پاکسازی که در درگیری با نیروهای تروریستی روی داد،
 بر اثر انفجار بمب در حین عملیات به درجه رفیع شهادت نایل آمد
سالروز شهادت 
در مقطع ابتدایی، بنای بقعه نهاده شده و بازسازی آن از آغاز تا پایان دوره
عباسی در مراحلی صورت گرفته است به نحوی که پس از شهادت امام حسین (علیه
السلام)، طایفه ای از بنی اسد به همراه امام سجاد علیه السلام پیکر آن امام
و یارانش را در همان جایی که محل شهادت آنان بود به خاک سپردند.
ادامه مطلب
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای آباده، به مناسبت سالروز شهادت شهید فرامرز رجائی فرمانده کل سپاه پاسداران، با صدور پیامی یاد و خاطره این شهید والامقام را گرامی داشت.
در این پیام آمده است:
امروز زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست"مقام معظم رهبری"برخود فرض میدانم سالروز شهادت شهید والامقام فرامرز رجایی را خدمت خانواده معظم ایشان تبریک و تسلیت عرض نمایم.خداوند روح پرفتوح این شهید را با سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین محشور فر
دوم مرداد سالروز میلاد سردار شهید حاج احمد کاظمی گرامی باد.
فرازی از وصیت نامه شهید: 
خداوندا فقط میخواهم شهید شوم شهید در راه تو، خدایا مرا بپذیر و در جمع شهدا قرار بده.خداوندا روزی شهادت میخواهم که از همه چیز خبری هست الا شهادت، ولی خداوندا تو صاحب همه چیز و همه کس هستی و قادر و توانایی.

رفاقت من و حسین از سری اول سوریه داغ شد خیلی با روحیه کارهارو پیگیر بود.
خیلی خوشحال بود و دائم در تکاپو بود ، باورکردنی نبود واقعا جیره غذایی ماموریت کم بود
تو ماموریت نقطه وصل من با حسین بود,,با پسرش آقا محمد جواد مردونه صحبت میکرد,مثل دو تا آدم بزرگ،همش میگفت محمد جواد پسر جان هوای مادرتو وقتی که نیستم داشته باشیا،
سری دوم دم پرواز به حسین گفتم,,حسین شهید بشی محمد جواد چی!؟گفت:خدا بزرگه,محمد جواد هم بزرگ میشه نگران نباشید.
روای:رفیق شهید
سا
در ازدواج بسیار سختگیر بود؛ خواهرش، همسرش را به او معرفی کرد و بعد از صحبت کردن متوجه شد که همسرش کسی است که می تواند با زندگی ساده و پر از سختی او سازگار باشد مهدی مدام به دنبال فعالیت های سخت و در مسافرت بود و همسرش هم این راپذیرفته بود.درهمان روز خواستگاری نخستین صحبت مهدی در مورد شهادت بودو اینکه راهی که ایشان پیش گرفته اند در نهایت به شهادت ختم می شود و کسی نباید مانع ایشان شود..نسبت به حجاب خیلی اهمیت می داد، به طوری که روز خواستگاری عنوا

در بخشی از وصیت نامه شهید آمده است؛
وعده شهید «سجاد زبرجدی» به زائران مزارش
«سجاد زبرجدی»، شهید مدافع حرم در قسمتی از وصیت‌نامه‌اش آورده است: اگر درد و دل داشتید و یا خواستید مشورت بگیرید، بیایید سر مزارم؛ به لطف خداوند حاضر هستم.
پاسدار «سجاد زبرجدی» در دفاع از حرم عمه‌ی سادات به دست نیروهای تکفیری وهابی در سوریه به شهادت رسید.
پیکر این شهید مدافع حرم با حضور خانواده شهدا و ایثارگران و عموم مردم منطقه خانی آیاد تهران تشییع و در قطعه 50 گ
شمه ای از زندگینامه امام سجاد (ع)

حضرت سجاد ( ع ) وی فرزند حسین بن علی بن ابیطالب ( ع ) و ملقب به "سجاد" و "زین العابدین " می باشد . امام سجاد در سال 38هجری در مدینه ولادت یافت.حضرت سجاد در واقعه جانگداز کربلا حضور داشت ولی به علت بیماری  و تب شدید از آن حادثه جان به سلامت برد ، زیرا جهاد از بیمار برداشته شده است و پدر بزرگوارش- با همه علاقه ای که فرزندش به شرکت در آن واقعه داشت- به او اجازه جنگ کردن نداد . مصلحت الهی این بود که آن رشته گسیخته نشود و ام
مدافـــــع حـــــرم
شهید علیرضا مشجری
وصیتنانه
شهادت در قاموس اسلام کاری‌ترین ضربات را بر پیکر ظلم، جور، شرک و الحاد می‌زند و خواهد زد. ببین ما به چه روزی افتاده‌ایم و استکبار جامعه را به لجنزار کشیده است ولی چاره‌ای نیست، اینها سد راه اسلام شده‌اند و باید برداشته شوند تا راه تکامل طی شود.
نشر بمناسبت سالروز ولادت
 سی‌ام ذی‌القعده سالروز شهادت حضرت امام محمد تقی علیه‌السلام تسلیت باد  

«لا یَنْقَطِعُ الْمَزیدُ مِنَ اللهِ حَتّی یَنْقَطِعَ الشُّکْرُ مِنَ الْعِبادِ»
افزونی نعمت از جانب خدا بریده نـشود تا آن هنگام که شکرگزاری از سوی بندگان بریده شـود.
بدانید من برای هیچ چیز به سوریه نرفتم که اهداف مادی داشته باشم. راه برای هدف مقدس دفاع از نوامیس و کیان مسلمین و برای مقابله با استکبار و راس آن رژیم جعلی و سفاک اسرائیل، رژیم کودک کش و جنایت پیشه رژیم صهیونیستی هرچه در توان دارید بر این این رژیم جعلی فریاد بکشید و خشم و نفرتتان را نثار آن کنید. ‼️کینه های انقلابیان رسوب نگیرد و فراموش نکنید که همه ما شیعه علی ابن ابی طالب هستیم. شیعه علی علیه السلام ذلت نمی پذیرد. آقا و مولای ما حسین ابن علی ع
امام سجاد سه کار اصلی داشت:۱. تدوین اندیشه‌ی اسلامی به صورت درست ۲. اثبات حقانیت اهل‌بیت و استحقاق آن‌ها نسبت به خلافت و ولایت و امامت۳. ایجاد تشکیلات منسجم برای پیروان تشیعکتاب انسان ۲۵۰ ساله، ص۲۳۱

ولادت با سعادت امام سجاد علیه‌السلام  مبارک.
باربری مشهد
  باربری مشهد که در بین مردم استان با نام تجاری نتسان شناخته می شود، تخفیفات ویژه ای را برای حمل انواع بار و خرده بار و اثاثیه از بلوار سجاد مشهد و خیابانهای اطراف به سایر نقاط مشهد و سایر استانهای کشور در نظر گرفته است که قیمت تمام شده این باربری را پایین تر از کلیه باربری های سراسر کشور قرار داده است.
حمل بار باربری بلوار سجاد مشهد
شناسنامه امام سجاد علیه السلام
امام چهارم علی بن الحسین ملقب به «زین العابدین» و «سید السجادین» در پنجم شعبان سال ۳۸ هجری در مدینه به دنیا آمد. مادر گرامی ایشان شهربانو دختر یزدْگِرد (آخرین پادشاه ساسانی) است. امام سجاد (ع) دوران رشد خود را در عهد امامت امام مجتبی (ع) و پدر خود حسین بن علی (ع) سپری کرد. در کربلا حاضر شد، اما به دلیل بیماری نتوانست در جنگ شرکت کند. پس از آن قریب سی و چهار سال، یعنی تا سال 94 قمری، رهبری شیعه را بر عهده داشت. ابوالحسن
در ایام سالروز سالروز شهادت شهید محمد رضا محمدی و ذات الله آرتون و خانوروی شیخ آقاجانی( ۲۲ فروردین )، و شهید غلامحسن اکبری (۲۳ فروردین ) نام و یادشان را گرامی می داریم. 
شهید محمّدرضا محمّدى زیارانى: درود و سلام به نایب بر حق امام زمان(عج)، امام خمینى ، همه بدانند که من با کمال آگاهى در این راه قدم گذاشتم ... دوستان بدانند این راه، راه خدا و راه انبیا و امامان است. همه بدانند و مى دانند -زمانى که هنوز امام نیامده بود- ایران چه وضعى داشت؛ تمام جامعه

الف:مبحث اول:تعریف شهادت
۱- بند اول :معنای لغوی
۲- بند دوم :معنای اصطلاحی
ب:مبحث دوم:بینه و شهادت
۱- بند اول :معنای بینه
۲- بنددوم: انواع بینه
۳- بند سوم :شهادت در قوانین ایران
ج:مبحث سوم : شرایط و شاهد
۱- بند اول: دیدگاه قانون مصر
د:مبحث چهارم: منشاء علم شاهد
۱- بند اول: دیدگاه حقوقدانان مصری
۲- بند دوم:نظریه قانون مصر
ه:مبحث پنجم: نصاب شهادت
۱- بند اول: نصاب شهادت در حق الله
۲- بند دوم: نصاب شهادت در حق الناس
۳- بند سوم:نصاب شهادت در قوانین جدید مصر
ی:م
اینک که ساعات پایانی بیستم فروردین ماه است سالروز شهادت سید اهل قلم، شهید آوینی را متذکر میشوم و پیشنهادم به همه کسانی که دوست دارند در راستای تقویت قلم و نویسندگی شان گامی بردارند، خواندن کتاب های این شهید بزرگوار است. با خواندنشان قلمتان نازنین می شود. امیدوارم همگی مان توفیق خواندنشان را پیدا کنیم.
#سالروز_ازدواج_پیامبر_اکرم_حضرت_خدیجه
بر همه عالم تهنیت بادا
جشن پیوندت یا رسول الله
ذکر جان ،کوثر و حمد و تبارک
یا خدیجه یا محمد مبارک
سالروز پاکترین، زلالترین، شادترین و مقدس ترین پیوند هستی مبارکباد . 
کانال خبرهای بروز موسسه قرآنی شیفتگان وحی♦پیام رسان سروشhttps://sapp.ir/shifteganvahy♦پیام رسان ایتاhttps://eitaa.com/qom_02537233390

پیامک‌های تسلیت ویژه شهادت امام حسن عسکری(ع)
امشب که زمین و آسمان می‌گرید / از ماتم عسکری جهان می‌گریدجا دارد اگر شیعه خون گریه کند /، چون مهدی صاحب الزمان می‌گریدسالروز پرپر شدن یازدهمین گل بوستان امامت و ولایت، تسلیت باد...
مگر حرمت را بر آسمان هفتم بنا کرده‌‏اند که این همه ابر بارانی، بر شانه ما می‏‌گریند؟
بلبل از دوری گل تا سحر امشب به نواستیا پسر بر سر بالین پـدر نوحـه گـر استشهادت غریب سامره بر رهپویان حضرتش تسلیت باد
غربت شهر سا
همرزمان پدرم تعریف میکردند که ایشان عادت داشت اغلب شبها نیروهایش را از خواب بیدار کند تا غسل شهادت انجام بدهند و خودش همواره غسل شهادت داشت، میخواست همواره آماده شهادت باشد.  هر صبح بیدار میماند و مناجات حضرت امیرالمومنین علیه السلام در مسجد کوفه را گوش میکرد، ایشان خیلی به این مناجات علاقه مند بود. آخرین بارکه از سوریه تلفن زد برخلاف همیشه سکوت کرده بود و میگفت شما صحبت کنید میخواهم صدایتان را بشنوم، مثل سابق خنده در صدایش نبود طوری که من

خاطرم هست، دومین ماموریت ایشان سه ماه طول کشید. وقتی برگشت، من و بچه ها منزل مادرم بودیم. ساعت 2:30 نیمه شب بود که تماس گرفت. خواب نبودم و با دیدن شماره ایشان به سرعت جواب دادم. گفتم: «برگشتی؟» گفت: «آره توی حیاط هستم اما کلید درب ورودی را ندارم.» گفتم: «بیا اینجا. چرا اطلاع ندادی؟» گفت: «نه مزاحم نمی شوم. داخل انباری را نگاه می کنم شاید کلید را آنجا گذاشته باشم.» گفتم: «هوا سرد است، سرما می خوری.» راضی نشد بیاید. بالاخره صبح شد. برادرم ما را به خان

سالروز شهادت امام محمد باقر ( علیه السلام )
هفتم ماه ذی الحجه مصادف است با سالروز شهادت پنجمین اختر تابناک آسمان ولایت حضرت امام محمد باقر (( علیه السلام )) ،شهادت این بزرگوار را به تمامی ارادتمندان خاندان اهل بیت عصمت و طهارت تسلیت می گوییم
در کتابخانه مرحوم حاج عیسی رضایی در ابتدا قرآنی تلاوت شد توسط خانم مداح بابایی و صحبت هایی  از زندگی  پر برکت حضرت امام محمد باقر ( ع )  را بیان کردند
خاطرات شهید
شهید سید رضا مراثی 
توپخانه لشگری را از پادگان 7 تیر به پادگان شهدای محراب انتقال دادند.چون ساختمان این پادگان توسط آلمانی ها ساخته شده بود.سیستم گرمایش و لوله های شوفاژ ها با کانال های مخصوص
 پوشیده شده بود و می توان گفت این کانال ها بسیار طولانی و مانند یک تونل وحشت شده بود و در طول این چندین سال بدون نگهداری و فرسوده شده بود.
شهید سید رضا مراثی با توجه به اینکه فرمانده بودند ،خارج از وقت اداری در چندین نوبت شخصا نسبت به تعمیر و
اینکه تاریخ ولادت، شهادت و محل دفن حضرت
فاطمه زهرا(س) مشخص نیست به گفته دکتر شهیدی احتمال دارد سرّی از اسرار
الهی باشد.

دانشگاه های علمی کاربردی نیز مانند سایر دانشگاه های کشور به منظور تسهیل امور دانشجویی از سامانه های الکترونیکی استفاده می کند . سامانه سجاد دانشگاه علمی کاربردی اولین سامانه الکترونیکی این دانشگاه بوده و دانشجویان این دانشگاه پیش از سامانه هم آوا از سایت سجاد استفاده می کردند .  این سامانه بیشتر برای ورودی های قبلی دانشگاه علمی کاربردی استفاده می شود .
 برای مطالعه متن کامل مقاله بر روی لینک زیر کلیک نمایید :

www.heyvagroup.com/shownews/6994/سامانه-
 و شعرهایم
،امضای تو را در پای خود دارد،
ای که قامتت، از بادبان بالاتر
و فضای چشمانت
 گسترده تر از آزادی ست،تو زیباتری،
از کتاب های نوشته و نانوشته من،
و سروده های آمده و نیامده ام
شهید علی عسکری سالروز ولادت و شهادت
@zakhmiyan_eshgh
حضرت امام رضا (ع) در سال 148 هجری قمری در شهر مدینه دیده به جهان گشودند و در آخرین روز  ماه صفر سال 203 هجری قمری به شهادت رسیدند.
دوران حیات و امامت حضرت امام رضا (ع)، دوران اوج‌گیرى گرایش مردم به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و گسترش پایگاه‌هاى مردمى خاندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است.با اوج‌گیری تمایلات مردم به امام هشتم شیعیان جهان (ع)، مامون خلیفه عباسی با دسیسه چینی، ایشان را مسموم و شهید کردند.مردم ایران اسلامی در شب و روز  سالروز شهادت حضرت امام
دانلود آهنگ جدید سجاد مهدوی به نام هزارتو
متن آهنگ جدید هزارتو - سجاد مهدوی
Скачать новую песнюSajjad Mahdavi hezar too
Текст песни hezar too Sajjad Mahdavi
کماکان در خیال و رویای آغوش تو دارمУ меня все еще есть мечта в твоих руках
هزارتوی جهان راه میروم شاید پیدا شی نگارمЯ хожу по лабиринту мира, Может быть, я найду объект
تو را گم کرده ام در لابه لای شهر آشوب

ادامه مطلب
به گزارش تابناک به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان، تصاویر جدید از محل شهادت سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و «ابومهدی المهندس»، معاون الحشد الشعبی،‌ منتشر شده است.
سی‌ان‌ان گزارش داد که این تصاویر از محل شهادت سردار سلیمانی به دستش رسیده است.
حمله آمریکا واکنش‌های منفی بسیاری را در میان کشورهای جهان به دنبال داشته است.
تصاویر جدید از محل شهادت سردار قاسم سلیمانی
تصاویر جدید از
به گزارش تابناک به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان، تصاویر جدید از محل شهادت سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و «ابومهدی المهندس»، معاون الحشد الشعبی،‌ منتشر شده است.
سی‌ان‌ان گزارش داد که این تصاویر از محل شهادت سردار سلیمانی به دستش رسیده است.
حمله آمریکا واکنش‌های منفی بسیاری را در میان کشورهای جهان به دنبال داشته است.
تصاویر جدید از محل شهادت سردار قاسم سلیمانی
تصاویر جدید از
اگه ما می نشستیم صحبت میکردیم.
میگفت بازم شما دارید پشت سر فلانی حرف میزنید؟
بازم غیبت می کنید؟
نمیگید اونجا چه خبره؟
مردم دارن میمیرن دارن شهید میشن
دارن جوون از دست میدن
شما قدر این نعمت رو بدونید
از وقت تون برای کارای مثـــــبت برای کارای خوب استفاده کنید
وقت تون رو بذارید متعلق به خــــداوند باشه، یعنی واقعا تاثیر گذار بود فضای اونجا. همش از فضای جنگ وجبهه صحبت میکرد.
میگفتم بابا ما رو ندیدی ، دلت برا ما تنگ نشده که حالا میخوای دوباره بر
کاش باور داشتیم هر روز تولدمون هست هر روز که خداوند به ما مهلت زندگی دوباره میدهد بایستی تولدمان را جشن بگیریم اما افسوس که ما فقط سالروز اولین به دنیا آمدنمان را جشن میگیریم.
امروز سالروز اولین به دنیا آمدنم هست و فردا سالروز دومین به دنیا امدنم.
افسوس که روزهای مهم کم اهمیت و گاه بی اهمیت میشوند .
امیدوارم هیچیک از ما دچار فراموشی نشده و از یاد نبریم که تولد یعنی دوباره زیستن به شیوه انسانی تر ...
« 8 آبان 1398 »

دانلود صوت شعر با نوای حاج آقا منصور ارضی شهادت امام سجاد علیه السلام ۹۸
محل بده به منِ بینوا، فدات شوم
دلم شکست ز دوری، بیا... فدات شوم

اگر چه دامن تو بارها رها کردم
رها نمی کنی آقا مرا، فدات شوم 

میان نافله ی نیمه ی شبت آقا
برای نوکر خود کن دعا، فدات شوم 

چه حرف ها! سر من فرش راه تو بشود؟!
سرم کجا، کف پایت کجا؟! فدات شوم

خوش است کشته شوم در رهت هزاران بار
دوباره زنده شوم بارها فدات شوم

تو هم شبیه حسینی، سجیّتت کرم است
ببر مرا سحری کربلا،
شهید عبدالحسین یوسفیان
ولادت:۱۵تیر۱۳۶۵
شهادت:۱۷آبان۱۳۹۴
خاطرات شهید
همسرم علاقه‌ای خاص به شهدا داشت و همواره زمزمه می‌کرد که «شهدا شرمنده‌ایم.» هرزمانی هم که به زیارت شهدا می‌رفتیم از آنها طلب شهادت می‌کرد. آنقدر پاک و معصوم بود که به نظرم لباس شهادت سایز او و برازنده‌اش بود. خوب به یاد دارم مرداد ماه ۱۳۹۴ که دو غواص شهید را به شهرمان آوردند همسرم از هیچ خدمتی در مراسم این شهدا دریغ نکرد. تمام لحظات از زمان ورود این شهدا به شهر تا روز چه
خدایا!
در روزگارِ بی شهادتی 
دلم شهـــــادت می‌خواهد...
مُردن را همه بلدند...!
اما ...
شهادت را به بها دهند ... نه بهانه ...
شهادت اجر کسانی است که ...
#اَللّهُمَّ‌ارْزُقْنا‌تَوْفِیقَ‌الشَّهادَةِ‌فِی‌سَبِیلِکَ
#التماس_دعای_عاقبت_بخیری
#التماس_دعای_شهادت
شهید محمد مهدی لطفی نیاسر
شهید راه نابودی اسرائیل
خدایا!
در روزگارِ بی شهادتی 
دلم شهـــــادت می‌خواهد...
مُردن را همه بلدند...!
اما ...
شهادت را به بها دهند ... نه بهانه ...
شهادت اجر کسانی است که ...
#اَللّهُمَّ‌ارْزُقْنا‌تَوْفِیقَ‌الشَّهادَةِ‌فِی‌سَبِیلِکَ
#التماس_دعای_عاقبت_بخیری
#التماس_دعای_شهادت
شهید راه نابودی اسرائیل
♨️گاهی یڪ #نگاه_حرام  ❣ #شهادت رابرای ڪسی ڪه
✊لیاقت دارد، سالها #عقب_می‌اندازد…  چه برسد به ڪسی ڪه
️هنوز لایق #شهادت بودن را نشان نداده… شهیدخرازی
#حاج_حسین_یڪتا مےگفت:  درعالم رویا، به #شهید گفتم:
چرا براے ما #دعا نمی‌ڪنید ڪه شهید بشیم؟! مےگفت ما دعا میڪنیم
براتوڹ #شهادت مینویسن ... ولی #گناه ڪه میڪنید پاڪ میشه... 
به خاطر شهـــ❤️ــــدا #گناه نڪنیم
تقویم شیعه
دوازدهم محرم
۱- دفن شهدای کربلا 
روز دفن بدن های مطهر سید الشهداء علیه السلام و اهل بیت و اصحاب آن حضرت، توسط امام سجاد علیه السلام به یاری جمعی از بنی اسد است.
۲- ورود اهل بیت علیه السلام به کوفه 
روز دوازدهم روز ورود اهل بیت علیهم السلام با حالت اسارت به کوفه است. در این روز ابن زیاد فرمان داد که احدی حق ندارد با اسلحه از خانه بیرون آید، و ده هزار سوار و پیاده بر تمام کوچه ها و بازار ها موکل گردانید، که احدی از شیعیان امیر المومنین ع

بنا به فراخوان سازمان انتقال خون مبنی بر کمبود فرآورده
های خونی و همچنین به مناسبت سالروز شهادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله
علیها، اعضای کانون دانشجویی هلال احمر با اجرای طرح اهدای خون به یاری
بیماران نیازمند شتافتند.
ادامه مطلب
امام سجاد(علیه السلام):کسی که عمل کندبدانچه خداوند براو واجب نموده است چنین کسی از زمره بهترین مردم است وکسی که پرهیزداردآنچه خدا براوحرام فرموده است ازعابدترین مردم وپارساترین آنهاست وکسی که قانع باشدبدانچه خدا روزی اش کرده , از بی نیازترین وتوانگرترین مردم است.
امام سجاد(علیه السلام):نگاه مهرآمیزمؤمن به چهره برادرمؤمنش ومحبت کردنش با وی عبادت است.
امام سجاد(علیه السلام):هیچ کاری باتقوا کم نباشدوچگونه کم است آنچه پذیرفته خداست.
امام
فرزند شهید مجتبی ذوالفقارنسب نیز در دلنوشته ای خطاب به پدر شهید خود آورده است:
«به نام خدای شهیدان. بابای خوبم سلام؛ خوش آمدی، شهادتت مبارک.خیلی دلم برایت تنگ شده، خیلی زودتر از اینها منتظرت بودم. فکر می‌کردم برای عید می‌آیی. من و داداش عباس کنار سفره هفت سین برایت دعا کردیم، هر وقت کسی در می‌زد دعا می‌کردیم تو باشی، مامان می‌گفت بابا جانتان رفته از حرم حضرت زینب سلام الله علیها دفاع کنه، آخه دشمنا می‌خوان اون‌رو خراب کنن.
بابای شهیدم حا
هر وقت محمدتقی به ماموریتی میرفت، همه روز برای سلامتیش دعا میکردم و سوره ی واقعه و آیت الکرسی میخوندم. همه میدونستیم یه روزی محمدتقی شهید میشه
میگفتم خدایا! محمدتقی که شهید میشه، حقش هم کمتر از شهادت نیست، اما....اما....یه کم بیشتر بالا سر زن و بچش باشه، یه سنی ازش بگذره، مثلاً...مثل شهید صیاد شیرازی بشه
نمیدونم چرا همیشه، وقتی به شهادت محمدتقی فکر میکردم، ناخودآگاه، شهید صیاد شیرازی به زبونم میومد.
حتی وقتی محمدتقی جان، شهید شد روزهای اول، وس
در سالروز ولادت حضرت امام زین‌العابدین (علیه‌السلام)، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR بخشی از فیلم بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در نماز جمعه مورخ ۱۳۶۶/۰۶/۲۰ را منتشر می‌کند. ایشان در این خطبه، به شرح گوشه‌هایی از حیات نورانی این امام معصوم می‌پردازند.
گزیده دیدار: حیات نورانی امام سجاد علیه‌السلامبا توجه به پهنای باند اینترنت خود ، می توانید این فیلم را با کیفیت های مختلف زیر دریافت نمایید :
کیفیت خوب و فرمت Mp4 و با حجم 335.7 MB
کیفیت پایین و
هفتم ماه ذی الحجه مصادف است با سالروز شهادت پنجمین اختر تابناک آسمان ولایت حضرت امام محمد باقر (( علیه السلام )) ، شهادت این بزرگوار را به تمامی ارادتمندان خاندان اهل بیت عصمت و طهارت تسلیت می گوییم .
امام باقر علیه السلام :«إِنَّما یُداقُّ اللّهُ الْعِبادَ فِى الْحِسابِ یَوْمَ الْقِیمَةِ عَلى قَدْرِ ما آتاهُمْ مِنَ الْعُقُولِ فِى الدُّنْیا.»:خداوند در روز قیامت در حساب بندگانش، به اندازه عقلى که در دنیا به آنها داده است، دقّت و باریک بینى
هفدهم آذر ماه سالروز شهادت  شهید مدافع حرم محمد هادی نژاد (خوزستان، شهرستان آغاجاری) (۱۳۹۴) شهید مدافع حرم ایوب رحیم پور (خوزستان، شهرستان امیدیه) (۱۳۹۴) شهید مدافع حرم اکبر شیرعلی (خوزستان) (۱۳۹۴) شهید مدافع حرم علی اصحابی (سمنان ، شاهرود) ( ۱۳۹۴)
@modafeanharam77
نصف شب بیدار شدیم..عملیات بود ..
حال و هوای بچه ها عوض شده بود...معلوم بود اتفاقاتی می افتد..راه افتادیم ..۷ نفر بودیم به فرماندهی شهیدسجادمرادی عملیات در شهر خلصه از توابع خان طومان و حلب بود ..
سوار ماشین شدیم..سجاد که خیلی شوخی میکرد و همیشه خنده بر لب داشت بیشتر از همه معلوم بود حالش دگرگون شده.. در راه زیر آتش شدید دشمن بودیم ..هر لحظه احتمال زدن ماشین ما بود ‌...صدای انفجار ... تیر قناصه...تیربار ها ...تک تیرانداز ها ...
بچه ها نگران انفجار ماشین بود
معجزه تکلم و شهادت حجر الاسود به امامت امام سجاد علیه السلام
مقدس اردبیلی رضوان الله علیه عالم بزرگ شیعه می‌نویسد:
این مشهور است که محمد بن حنفیه ادعای امامت داشت و بعد از رحلت امام حسین علیه السلام با امام زین العابدین علیه السلام بر سر امامت نزاع نمود و وصایت را حق خود می‌دانست و نزاع در میان ایشان ممتد شد تا آنکه به حُکم حَکَم قرار داده به نزد حجر الاسود رفتند و اول محمد بن حنفیه دعا کرد و از حجر جواب نشنید و ثانیا امام علیه السلام دعا فرم
بسم الله
ولادت
چهارمین اختر آسمان ولایت، در نیمه ی جمادی الآخر، سال 38 هجری در مدینه دیده به جهان گشود. (1) نام آن بزرگوار «علی»، کنیه اش «ابوالحسن» (2) و مشهوترین لقبهایش «زین العابدین» و «سجاد» است. پدر بزرگوارش امام حسین (علیه السلام) و مادرش «شهربانو» (3) دختر «یزدگرد» پادشاه ایران بود. (4)
ادامه مطلب

شیک ترین و خاص ترین عکس و نوشته حرم امام رضا
عکس پروفایل برای اینستاگرام ، تلگرام و واتس آپ می توانید برای سالروز شهادت امام رضا(ع) برای
صفحه ی شخصی خود بگذارید که ما ۵۰ تا از شیک ترین و خاص ترین و جذاب ترین عکس های
پروفایل را برای شما جمع آوری کرده ایم و شما می توانید با استفاده از این عکس ها و نوشته ها
برای تسلیت گفتن به آشنایان و دوستان خود که در آستانه ی شهادت امام رضا(ع) هستیم بفرستید.
همچنین می توانید در استوری های اینستاگرام خود هم استور
 یادم میاد مقداری از موهای اطراف سرش کمی سفید شده بود... هر وقت جلوی آینه می ایستاد و خودش را می دیدآه حسرتی می کشید و میگفت: آخر پیر شدیم و شهید نشدیم. آنقدر با حسرت ونگرانی این جمله را بیان میکرد که اشتیاق به شهادت را در کلامش میدیدم او با این جملات مرا آماده میکرد و مهیا میشد برای پرواز
راوی : همسر شهید مدافع حرم سجاد طاهرنیا
@Modafeaneharaam
تولد داریم چه تولدی ...!!!

امروز  تولد یاسمیناست 
سالروز رفاقت مبارک
سالروز صداقت مبارک
سالروز متانت مبارک
سالروز درایت مبارک
و سالروز این همه خوبی مبارک 
عزیزم تولدت مبارک 

لبخند زدی آسمان آبی شد 
شب های قشنگ مهر و مهتابی شد 
پروانه پس از تولد زیبایت 
تا آخر عمر غرق بی تابی شد

عزیم تولـــــدت مبـــارک 

فرشته ها وجود دارن 
اما چون بعضیها بال ندارن ما بهشون میگیم خواهر
خواهری تولدت مبارک 
امیدوارم به همه ارزوهای قشنگت برسی
ببین یه سال بزر
"ما برای آن‌که ایران گوهری تابان شود خونِ دل‌ها خورده‌ایم..."او همیشه برای وطنش خواند...امروز نهمین سالروز درگذشت استاد «محمد نوری» صدای ماندگاری است که رنجِ دوران بُرد.استاد
«محمد نوری» موسیقی را زبانی جهانی و از آنِ تمام اقوام و ملت‌ها
می‌دانست. وی طی پنج دهه بیش از سیصد قطعه‌ی آوازی اجرا کرد او همچنین به
تقریر و ترجمه‌ی مقالات و سرودن اشعاری برای ترانه پرداخت و در سال‌های
پایانی عمرش چندین اجرا به نفع بیماران خاص داشت.صدای او برای ن
واژه معلم رامی توان درچهار حرف خلاصه کرد
م.به معنی محبت وصفاوگرمی بخشیدن به محفل علم ودانش درعرصه تعلیم وتربیت
ع.به معنی عشق به خداوبندگان اوکه ازسوزدل سرچشمه می گیردوخودمی سوزد وبه دیگران زندگی وشادابی می بخشد
ل.به معنی لطافت دل وروح وپیراسته از هرگونه ناراستی وپیمودن مسیر حق بااستفاده از صداقت وپاکدامنی
م.مصمم بودن دراراده خودونهراسیدن از ناملایمات وکمبودها درسایه ایمان به خدا وجهان آخرت.
روز معتم را به کلیه همکاران تبریک گفته ومقام م
امام حسین (ع) نواده پاک رسول خدا (ص)،در سوم شعبان سال چهارم هجری قمری چشم به جهان گشود.
بهترین دوران زندگی امام حسین (ع)، ملازمت و حضور وی درکنار پیامبر گرامی اسلام بود که شش سال طول کشید.
امام حسین (ع) در خانواده ای تربیت شد که معدن کمالات و فضائل عرفانی و اخلاقی بود. وجود پدری چون امام علی (ع) و مادری همچون فاطمه زهرا (س) که هر دو پرورش یافته رسول خدا (ص) بودند، آن حضرت را با عالی ترین فضایل و حقایق الهی آشنا کرد.
امام حسین (ع) در صحنه های مختلفی که ا
یکی از مسائلی که جدید باب شده این است که میگویند: حضرت علی اکبر علیه السلام قرار بوده امام شوند. اما امام حسین علیه السلام برای ایشان شهادت برگزید و برای همین امام سجاد علیه السلام امام شدند! یا دیده شده عده ای معتقدند که از عاشورا تا بازگشت اهل بیت علیهم السلام به مدینه امامت در اختیار حضرت زینب سلام الله علیها بوده است‌. در ایام ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها میگویند: ایشان هم اگر پسر بودند امام می شدند! این سخنان از اساس باطل است. به دلا
سلام بر لحظه ای که زهیر با کلام همسرش حسینی شد... 

سلام بر لحظه ای که غلام سیاهی ندا سر داد: امیری حسین و نعم الامیر

سلام بر ناراحتی عباس، زمانی که دشمن فکر می کرد می تواند حسین را از عباس بخرد...

سلام بر سر بر نیزه بر افراشته حسین

سلام بر دستان ناتوان سجاد زمانی که هل من ناصر... پدر نه امامش را شنید... 

سلام بر لحظه اذن میدان گرفتن زینب برای پسرانش

سلام بر لبان تشنه اکبر که با آن رضایت شهادت را از پدر گرفت... 

السلام علی الحسین 
 به روایت همسر شهید :
قبل از عید ۹۳...
وقتی فهمیدم که پاسپورت گرفته است، 
به دلـم الهـام شـد که شهید می شود.
حتی به یکی از همسایه ها هم گفتم
که این بار دیگر علمـدارمن شهید می شود.
 گفت: «خدا نکند! چرا این طوری میگویی؟» گفتم:«به دلم افتاده که شهید می‌شود.»
وقتی که مأموریتش را نیمه تمام رها کرد و به خانه برگشت، ابتدا خوشحال شدم ولی وقتی فهمیدم که می خواهد به جنگ برود، به گریه افتادم و گفتم کـه به خاطر این بچه ها نرو....
او دلداری‌ام داد در حالیکه مـی
شهادت یک آرزو و رویا نیست. شهادت یک عهد است با معبود و یک رویه برای زندگی کردن در هر لحظه تا زمان پیوستن به قافله ی کربلا.
شهادت برای کسانی که کاهلند آرزویی است بس دور و دراز. اگر رحمت خداوند حدی داشت می شد با اطمینان گفت که کاهلان را به وادی "بل احیاهم" راهی نیست؛ در حالی که خداوند هم رحمان است و هم رحیم.
امامان دفن‌شده در بقیع
چهار تن از امامان شیعه، در قبرستان بقیع دفن شده‌اند که بر همین اساس، ائمه بقیع خوانده می‌شوند؛ از جمله:
حسن بن علی بن ابی طالب (۳-۵۰ق)، مشهور به امام مجتبی دومین امام شیعه و فرزند امام علی(ع) و حضرت فاطمه(س) است که در ۳۷ سالگی به امامت و خلافت رسید و در سال ۴۱ق با معاویه صلح کرد. دوره حکومت وی شش ماه و سه روز بود. پس از صلح، به مدینه رفت و ده سال در آنجا بود تا اینکه به شهادت رسید و در قبرستان بقیع به خاک سپرده شد.[۱]
علی بن حس
از میهن بانوی ایران سر زد از خاک عرب
آفتابی کز جمالش شد عیان آیات ربّ
حجّت حقّ، رحمت مطلق ، علیّ بن الحسین
درّة التّاج شرف ، ماه عجم ، شاه عرب

میلاد سید الساجدین ، امام العابدین ، یادگار کربلا ، محبوب پارسها ، خواهرزاده ی ایرانیان ، افتخار شیعیان حضرت سجاد ع بر امام زمان ارواحنافداه و عاشقانش مبارک باد.
قلب مهدی درفشارکربلاست/چونکه ناظراز برای نینواست/پیش چشمش بازغوغامیشود/جاری درقتلگاه خون خداست/یک یک یاران شهادت پیشه اند/هرکدامش یک شهید سر جداست/اکبروقاسم به میدان رفته اند/خون آنهاجاری عشق وولاست/اصغرشیرین زبان لب تشنه است/حرمله تیرش بسوی اورهاست/حضرت سقاکنار علقمه است/دست عباسش جدادرآن فضاست/روی تل زینبیه پرخروش/عمه زینب شاهدبر ماجراست/سربریدن جان زینب را گرفت/راس خونین برفراز نیزه هاست/خیمه آل عباآتش گرفت/حضرت سجاد هم غرق عزاست/یا
دانلود آهنگ سجاد قربانی عزیزم
دانلود آهنگ سجاد قربانی عزیزممحو تماشاتم تنها تنها
تو زیبایی زیبا زیبا زیبا
دستات تو دستامه
مثله رویاست
موج موهات
زیباتر از دریا
جانانه دلبری کن و
جانانه دلبر باش
من عاشقونه عاشقم
عاشقم باش
ببین کنار تو دل دیوونه آرومه
ببین عزیزم تو ببینم و کنارم باش
به موقع رسیدی عزیزم عزیزم
تو حرفامو شنیدی عزیزم عزیزم
بدون تو بدون تو
همه فصلا غم انگیزم
عزیزم آی عزیزم
عزیزم عزیزم
بذار دستاتو تو دستام
بریم تا آخر دنیا
بدون من
سال عجیبیهشهادت سید با ولادت امام زمان (عج) افتاده تو یه ایام...البته سید شهادتش به معنای واقعی براش یه نوع تولده...بهت حسودیم میشه که بعد از اون همه سختی اینقدر راحت خوابیدی...ولادت امام زمان (عج) رو تبریک میگم...و همینطور شهادت سید...
هوالجمیل
خون نامه قیام
نذر امام سجاد (ع)
تقدیم به روح پرفتوح سردار شهید محمد مرآتی
تا شعله پر گرفت و شررگستری نمود
آن خاک سرخ را همه خاکستری نمود
سجاد و زینبین ، به همراه اهلبیت
گشتند اسیر و خصم جفاگستری نمود
در امتداد راه پدر ، با پیام خون
در بند ظلم و سلسله ، افشاگری نمود
در هم شکست هیمنه ‌ی شام و کوفه را
با تیغ خطبه ، حمله و جنگاوری نمود
هر جا که دید کودک و آب و غذا و ذبح
خون گریه کرد و سینه زد و ذاکری نمود
یک جا ولی تبسم او غرق شکر شد...
روزی که ع
همون روزای اول خیلی از زمانم رو با محمدرضا میگذروندم رسیدیم به شب شهادتش توی وبلاگ ها و سایت ها و اینیستا دنبال آشنایی بیشتر با این بزرگوار بودم یه جایی دیدم خواهر عزیز و دوست داشتنیش گفته بود شب شهادت محمدرضا ازش چیزای بزرگ بخوان منم اون شب ازش شهادت رو خواستم بهشم گفتم دوست شهیدم من خیلی فاصله دارم از شهادت ولی تو این فاصله رو برام جبران کن تو دستمو بگیر هوامو داشته باش مراقبم باش مراقب باشم برام دعا کن شهید بشم من یه دخترم چجوری و به چه نح
بسم رب الرفیق
امام باقر علیه‌السلام فرمودند:«وقتی لحظات شهادت پدرم امام سجاد علیه‌السلام نزدیک شد، مرا در آغوش گرفت و فرمود:ای نور دیده، پسرم! تو را به همان چیزی وصیت می‌کنم که پدرم سیدالشهداء علیه‌السلام، در وداع آخرینِ قبل از شهادت به من وصیت کرد و فرمود: پدرم امیرالمؤمنین علیه‌السلام به من وصیّت کرد که:
"یا بُنَیَّ، إیّاکَ و و ظُلمَ مَن لا یَجِدُ علیکَ ناصِراً إلّا اللهُ؛ای نور دیده، پسرم! بترس از ستم‌کردن به کسی که جز خدا یاوری ندار
سید مهدی سه ویژگی داشت: با بصیرت، شجاع و ولایت مدار. زندگی خوبی داشت کارمند اداره بازرگانی بود. می توانست در رفاه و آسایش زندگی کند اما به محض اینکه احساس کرد که حرم حضرت زینب(س) در معرض خطر قرار گرفته است طاقت نیاورد و به عنوان نیروی داوطلب خود را به سوریه رساند  بار اول رفت و دو ماه بعد برگشت. بار دوم که خواست اعزام شود. گفتم: بابا بروی شهید می شوی گفت: نه بابا جان من لیاقت شهادت ندارم ولی اگر بروم تا زنده هستم نمی گذارم حضرت زینب(س) دوباره اسیر
سعید مربی کیوکوشینگ کاراته بود. در مسابقات استانی رتبه داشت. یک بار مادرمان به او گفت: سعید چند سال است که کاراته کار می‌کنی و مربی هستی، پس چرا پول جمع نمی‌کنی؟ در جواب گفت: مامان همین که بچه‌ها را از کوچه خیابان جمع کنم و به سمت ورزش بیاورم خیلی ثواب دارد. بعد از شهادتش شاگردانش به منزل پدرم می‌آمدند و می‌گفتند آقا سعید شهریه ما را جمع می‌کرد و برای بچه‌های بی‌بضاعت لباس می‌خرید. برادرم دو باشگاه ورزشی داشت. شاگردان زیادی هم تحت نظر داش
علم حضرت زینب کبری سلام الله علیها در کلام امام سجاد علیه السلام
شیخ طبرسی رضوان الله علیه روایت کرده است که امام سجاد علیه السلام به حضرت زینب سلام الله علیها فرمودند:
اَنْتِ بِحَمدِ اللّهِ عالِمَةٌ غَیرَ مُعَلَّمَة وَ فَهِمَةٌ غَیرَ مُفَهَّمَة‌.
ای عمه، تو به حمد الله، عالمى هستى كه نزد كسى تعلیم ندیدى و دانایى هستى كه نزد كسى نیاموختى.
الاحتجاج، تالیف شیخ طبرسی، جلد ۲، صفحه ۲۷، چاپ منشورات الشریف الرضی
شهادت امام باقر (علیه‌السّلام) که یک شهادت دارای پیام بود؛ لذا خود امام باقر وصیت کرد که بعد از او تا ده سال در منا به مناسبت این رحلت، یادبود برپا شود. در میان ائمه‌ی ما این بیسابقه است، بی‌نظیر است. یاد امام باقر، یعنی یاد سر برآوردن حیات دوباره‌ی جریان اصیل اسلامی در مقابله‌ی با تحریفها و مسخهائی که انجام گرفته بود. (۱۳۸۸/۰۹/۰۴) بیانات حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) در دیدار جمع کثیری از بسیجیان کشور
کاش مادرش زنده بود! 

امام سجاد علیه‌السلام: مردى خدمت پیامبر خدا صلى‌الله‌علیه‌وآله آمد و به ایشان عرض کرد: هیچ کار زشتى نیست که نکرده باشم‌. آیا راه توبه و بازگشت برایم وجود دارد؟ حضرت فرمود: از پدر و مادرت کدام زنده‌اند؟ عرض کرد: پدرم. فرمود: برو و به او نیکى کن. وقتى آن مرد رفت، رسول خدا فرمود: کاش مادرش زنده بود... .میزان‌الحکمة، ج ۱۳، ص ۴۹۵سالروز میلاد حضرت فاطمه سلام‌الله‌علیها و روز مادر مبارک باد!
38 سال قبل در دوم اردیبهشت ماه سال 58 در حالیکه هنوز چند ماهی از پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی(ره) نگذشته بود، اولین قدم‌های تشکیل مهمترین نهاد کشور برای حراست از انقلاب و دستاوردهای آن برداشته شد.
امروز حدود 4 دهه از عمر سپاه پاسداران می‌گذرد و این نهاد انقلابی در کوران این سال‌ها تمام تلاش خود را برای ایفای رسالت قانونی خود به کار گرفته است.
به مناسبت این روز و نیز در آستانه 12 اردیبهشت سالروز شهادت شهید مطهری و روز عقی
شهدای مدافع حرمی که در روز تاسوعا به شهادت رسیدند: شهید عبدالله باقری شهید مصطفی صدرزاده شهید پویا ایزدی شهید امین کریمی شهید حجت اصغری شهید ابوذر امجدیان شهید سجاد طاهر نیا شهید روح الله طالبی اقدم شادی ارواح طیبه شهدا صلوات @modafeanharam77
+شهادت کذب عبارت است از ادای گواهی دروغ توسط گواه نزد مقامات رسمی در دادگاه. +بر اساس ماده ۶۵۰ بخش تعزیرات قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۷۵، هر کس در دادگاه نزد مقامات رسمی شهادت دروغ بدهد به ۳ ماه و یک روز تا ۲ سال حبس یا به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تا ۱۲ میلیون ریال جزای نقدی محکوم خواهد شد. ادای شهادت کذب در دادگاه و نزد مقامات رسمی است.+این جرم از جرایم مطلق محسوب می‌شود. این جرم از جرایم عمدی است و از این رو نمی‌توان کسی را که سهواً و به اشتباه
نویسنده : اشکان ارشادی از کرمانشاه 
عراق ، امروزه نام کشوریست. در گذشته به دو ناحیه مجزا اطلاق میشده :
۱. عراق عجم شامل کرمانشاهان و آذربایجان  و لر و بختیاری تا ری و اصفهان
۲. عراق عرب که شامل بصره و بغداد و بیابان بزرگ شمال شبه جزیره و کویت و پیرامون 
در شاهنامه زمان انوشیروان چهارمین ایالت محسوب شده و شامل تمامی نواحی کردستانات و بین النهرین و... بوده 
خیلی از جنگهای رومیان با ایران در عراق رخداده 
 پایتخت ایران چند میلیون کیلومترمربعی در ع
برگزاری نشست معرفی و بلندخوانی کتاب هشت قصه از امام جواد (ع):
همزمان با سالروز شهادت جوادالائمه امام محمد تقی (ع) نشست معرفی و بلندخوانی کتاب  هشت قصه از امام جواد (ع) نوشته حسین فتاحی توسط سحر همامی کتابدار کتابخانه و با حضور جمعی از اعضای فعال کتابخانه برگزار گردید.
آرزویش این بود: یک قبر در کربلا، یکی در قطعه۲۶ بهشت زهرا! در عملیات جُرُف الصَخَر عراق پیکرش متلاشی شد و جاماند. ۳روز بعد سرودستش پیدا شد، آوردن قطعه۲۶! و بعد، بدن بی سر را هم کشف و در کربلا خاک کردند.
شهید حمیدرضا زمانی  سالروز شهادت معارف  @zakhmiyan_eshgh
مدافع حرم افغانستانی «علی انصاری» از نیروهای لشکر فاطمیون چندی پیش در دفاع از حرم حضرت زینب (س) و در نبرد با تروریست‌‎های تکفیری به شهادت رسید.
برادر او شهید «کمیل انصاری» نیز سال ۹۶ به شهادت رسیده بود. هر دو شهید خانواده انصاری، از مهاجرین افغانستانی مقیم سوریه بودند.
#شهید_نوشت 
پیش بینی شهید از نحوه شهادت با استعانت از قرآن شش سال قبل از شهادت  :
متن :
بنامش
قرآن کریم را باز کردم ، سوره کهف ۹۸
خداوند کریم می فرماید که شهید می شوی ، البته از سر رحمت خودش نه لیاقت من ...
فرمود حین شهادت استخوان هایم خرد خواهد شد ... راضیم به رضایش. الحمدلله 
انشاالله 
۱۳۹۱/۸/۶
شهید راه نابودی اسرائیل
      و خداوند را دستاویزی برای سوگندهایتان قرار ندهید 

امام سجاد از قبیله بنی حنیفه زنی داشت که یکی از دوستانش به او خبر داد که این زن دشمن امام علی (ع) است 
امام او را طلاق داد ان زن با آنکه مهریه اش را گرفته بود از روی دروغ ادعای مهریه کرد و به حاکم مدینه شکایت کرد و مطالبه ی چهار صد دینار مهریه اش را کرد . حاکم به امام عرض کرد یا سوگند بخورید یا مهریه اش را بپردازید .
امام سجاد سوگند نخورد . و به امام باقر امر کرد مهریه اش را بپردازید 
امام باق
۱۳ جمادی الثانی
سالروز وفات حضرت ام البنین
۱۳ جمادی الثانی سالروز وفات حضرت ام البنین به روز تکریم مادران و همسران شهدا نامگذاری شده است.

ام‌البنین (س) زنی باکمال، ادیب و باوقار بود و از روزی که به خانه امیرمؤمنان علی (ع) آمد هر روز بر درخشش و بزرگی او افزوده شد.
وی تا پیش از این ازدواج زنی بی‌نشان، اما از خاندانی بزرگ بود، ولی تشرف او به همسری امام، از او چهره‌ای تابناک در تاریخ اسلام ساخت.ام‌البنین (س) از امام علی(ع) صاحب چهار فرزند شد که

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها